Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Bielsko-Biała

Ogrzewanie niezależne od temperatury i warunków zewnętrznych, niezależne od warunków zewnętrznych, stabilne źródło energii, które pozwala zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło i chłodzenie przy stosunkowo niskich kosztach? Gruntowe wymienniki ciepła oraz pompy ciepła wypierają tradycyjne systemy grzewcze – również w budynkach biurowych. Eksperci z branży grzewczej są co do jednego zgodni: grunt jest jednym z najstabilniejszych źródeł pozyskiwania ciepła, niezależnym od warunków zewnętrznych. Niezależnie od tego, czy mamy upalne lato, czy zmagamy się z odśnieżaniem, w gruncie, na głębokości od 1,5 do 5 metrów, panuje stała temperatura, od 8 do 12°C. Ponadto ten rodzaj źródła ciepła charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi. Ze względu na duży potencjał rynku gruntowych pomp ciepła, producenci poświęcili wiele uwagi udoskonalaniu niektórych elementów urządzenia. Najnowsze modele zawierają m.in. zaawansowane technologicznie sprężarki spiralne, które są w stanie osiągać wysokie temperatury skraplania przy niewielkich temperaturach parowania.

Gruntowy wymiennik ciepła Bielsko-Biała

Ciepło w domu uzyskiwane dzięki temu co jest pod powierzchnią gruntu, także w okresie zimowym. Nieco inaczej działają instalacje fotowoltaiczne, które pobierają energię z zewnątrz. W okesie zimowym pompa podgrzewa powietrze, natomiast w okresie letnim działa zupełnie inny eko system, który pozwala na schłodzenie przestrzeni w budynku. W zależności od zasobności portfela, możliwości budynku oraz terenu możesz wybrać żwirowy gruntowy wymiennik ciepła, rurowy lub poziomy. Stawiamy wymienniki ciepła GWC w Bielsku-Białej oraz innych miastach województwa śląskiego. Gruntowe wymienniki dopasowywane są każdorazowo do wymagań naszych klientów. 

Aby móc wykorzystywać ciepło z otaczającego środowiska, pompy ciepła potrzebują jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej do napędzania procesów oraz do pracy pompy obiegowej. W zależności od tego, czy pozyskują energię z powietrza, gruntu czy wody, różnią się nieco pod względem technologii i cen. Inne mogą być również wymagania prawne związane z ich instalacją.

Dzięki pompom ciepła chroni się klimat, ponieważ zużywają one około trzech czwartych energii do ogrzewania z najbliższego otoczenia. Najczęstszymi źródłami ciepła dla tych urządzeń są powietrze, grunt i wody gruntowe.

Rozmiar gruntowego wymiennika ciepła określa się na podstawie wymagań cieplnych budynku, a następnie dobiera się pompę o odpowiedniej mocy. Przeprowadzamy także badania gleby, aby określić, czy teren wokół domu nadaje się do odbioru ciepła. Jeśli mamy do czynienia z wymiennikiem z kolektorem poziomym, ciepło z gruntu odbierane jest przez rury z przepływającym w nich czynnikiem chłodniczym, zakopane w ziemi na niewielkiej wysokości.

W warunkach naszego klimatu gruntowa pompa ciepła zapewnia znacznie niższe opłaty za ogrzewanie niż konwencjonalne urządzenia ciepłownicze. Właściwie zaprojektowany i wykonany wymiennik ciepła, który wymaga skomplikowanych prac ziemnych, ma zasadniczy wpływ na jej efektywne działanie.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rozwiązań ekologicznych dla budynków mieszkalnych i usługowych.

GWC Galeria