Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Dąbrowa Górnicza

Gruntowe wymienniki ciepła cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. GWC, czyli gruntowy wymiennik ciepła, pełni dwie funkcje: wstępnie ogrzewa powietrze w zimie i chłodzi je w lecie. Robi to, zanim powietrze trafi do rekuperatora. Dlatego jest to bardzo skuteczna dodatkowa ochrona przeciwzamrożeniowa. Gruntowe wymienniki działają w taki sposób, by w jak najlepszej formie oddać czyste powietrze do pomieszczenia, które nie wymaga nadmiernego dogrezwania ani schładzania, ponieważ te mogą wysuszać wnętrza lub powodować niepotrzebną wilgoć. 

Rurowe GWC obejmuje instalacje urządzenia przy wykorzystaniu rur polietylenowych oraz instalacje maszyny wymieniającej powietrze. To wszystko połączone jest z centralą wentylacyjną, a natężenie ciepła GWC określa wielkość budynku, który ma być obsługiwany. 

Podejmując decyzję o wyborze GWC i rekuperatora, nie należy zapominać o sprawdzeniu systemu grzewczego. Tylko szczelność pomieszczeń zapewni komfort cieplny. Ponadto, dzięki wodzie gruntowej, możliwe jest uzyskanie naturalnego ciepła do pomieszczenia, co obniża koszty ogrzewania. Jeśli chodzi o koszty ogrzewania, inwestycja może się zwrócić nawet w ciągu kilku lat. Można więc zdecydować się na system rurowy, żwirowy, poziomy lub inny GWC. Różnią się one budową i zasadą działania, ale nie efektem końcowym. Nasz dział handlowy z pewnością odpowie na Państwa pytania. Działamy na terenie Dąbrowy Góniczej, a także innych miast województwa śląskiego. Nie musisz się martwić o koszty związane z konsultacjami i pomiarami. Zapłacisz tylko za usługę, produkt i instalację wymiennika ciepła w Twoim domu. 

Gruntowy wymiennik ciepła Dąbrowa Górnicza

Wyróżniamy kilka rodzajów pomp ciepła. Dlatego każdorazowo konsultujemy dobór odpowiedniego, pasującego do rekuperatora i budynku, w którym ma on pracować. Gruntowa pompa ciepła może działać pośrednio, poprzez rurę, lub bezpośrednio w kontakcie z gruntem. Istnieją również pompy ciepła typu powietrze/woda, w których woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza ogrzewa pomieszczenie. Odkryj naszą ofertę gruntowych pomp ciepła i poznaj zalety pomp ciepła, dzięki którym usprawnisz pracę swojego domu. Jeśli zdecydujesz się na montaż gruntowego wymiennika ciepła, możesz za jego pomocą w ergonomiczny sposób uzyskać ciepłą wodę. GWC to bardzo dobra jakość filtracji sprężonego powietrza, niskie zużycie paliw kopalnych, brak konieczności podgrzewania wstępnego oraz system z możliwością płynnej regulacji zasilania. Wymiana ciepła przebiega płynnie, a praca systemu jest równomierna na całej powierzchni budynku.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz innymi usługami z zakresu instalacji urządzeń sprzyjających środowisku. 

GWC Galeria