Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Katowice

Gruntowe wymienniki ciepła pełnią szereg bardzo użytecznych funkcji, a wszystko to bez konieczności instalowania rozległych urządzeń zewnętrznych. Głównymi zaletami pomp ciepła są energooszczędność i niższe koszty ogrzewania. Pompa działa prawie samoczynnie, podłączona do gruntowego wymiennika ciepła. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła i GWC przy zastosowaniu systemu rekuperacyjnego z odzyskiem ciepła, można nie tylko zaoszczędzić, ale także przyczynić się do rozwoju ruchu proekologicznego. Instalacja pomp ciepła i gruntowych wymienników ciepła pozwala na niemal automatyczne pozyskiwanie i oddawanie ciepła z gruntu. Montaż pompy ciepła przebiega z udziałem wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają się na swojej pracy i mają za sobą kilka lub kilkanaście lat praktyki. Gruntowa pompa ciepła jako element gruntowego wymiennika ciepła doskonale wiąże się z rekuperatorem. Wypadające z pompy ciepła powietrze idzie dalej przez urządzenie do rekuperatora, a stamtąd trafia do pomieszczenia – już w formie stabilnej oraz właściwej.

 

Gruntowy wymiennik ciepła Katowice

Inwestując w GWC możesz obniżyć rachunki wody użytkowej, za prąd i ogrzewanie. Zalety pomp ciepła można by wymieniać bardzo długo. W zimnych miesiącach zapewnia komfortową temperaturę w domu, wykorzystując odnawialne, darmowe źródła energii. W lecie, dzięki temu samemu urządzeniu, mamy możliwość schłodzenia powietrza w pomieszczeniach. GWC sprawdza się także w przypadku instalacji centralnego ogrzewania, choć jest dedykowane głównie domom jednorodzinnym, budynkom hodowlanym oraz ogrodniczym. Montując pompę ciepła możesz odłożyć zakup klimatyzacji na później lub zrezygnować z niej całkowicie. Montaż pomp ciepła świadczymy na terenie województwa śląskiego. Gruntowe wymienniki ciepła stanowią w ostatnich latach duży procent montowanych urządzeń oszczędzających energię w domu, zaraz obok fotowoltaiki. Istnieją oczywiście różne rodzaje pomp ciepła, z którymi warto się zaznajomić. 

Decydując się na GWC oraz rekuperator nie zapomnij o sprawdzeniu instalacji grzewczej. Komfort cieplny będzie zapewniony tylko wtedy, gdy pomieszczenia będą szczelne. Również dzięki wodzie gruntowej możliwe jest pozyskanie naturalnego ciepła do pomieszczenia, co zmniejsza koszty ogrzewania. Jeśli chodzi o temat kosztów ogrzewania, to inwestycja zwrócić się może nawet w ciągu kilku lat. Możesz więc zdecydować się na GWC rurowy, żwirowy, poziomy czy inny. Różni je budowa oraz zasada działania, ale nie finalny efekt. Nasz dział handlowy z pewnością odpowie na nurtujące Cię pytania. Działamy na terenie Katowic oraz innych większych miast województwa śląskiego. Nie musisz martwić się o koszty związane z konsultacją oraz pomiarami. Zapłacisz jedynie za usługę, produkt oraz sam montaż wymiennika ciepła w Twoim domu.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. Jeśli jesteś na etapie projektowania domu, z nami na pewno uczynisz go bardziej ekologicznym oraz ergonomicznym. Wierzymy w postęp oraz możliwość lepszego zarządzania naszymi zasobami.

GWC Galeria