Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Mysłowice

Zainstalowanie pompy ciepła w ramach większego remontu domu lub w trakcie stawiania nowego to naszym, i nie tylko naszym zdaniem doskonały sposób na zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych budynku, a jednocześnie na ekologiczne podejście do zarządzania surowcami. Gruntowe wymienniki ciepła oraz gruntowe pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Instalacja gruntowego wymiennika ciepła, czyli GWC, pozwala na odciążenie instalacji grzewczej poprzez wprowadzenie przez system wentylacji chłodnego lub ciepłego pomieszczenia. Łączy się to z odzyskiem ciepła i wzbogaca centralne ogrzewanie. Montaż pomp ciepła wpływa też na stan wody użytkowej. 

Przyczynia się do tego powietrzna pompa ciepła, która wśród pomp ciepła wyróżnia się dostosowaniem do wody. Zdecyduj się na montaż pompy ciepła z nami, a otrzymasz nie tylko doskonały sprzęt do instalacji grzewczej, ale także fachową obsługę i serwis. 

Gruntowy wymiennik ciepła Mysłowice

Pompy ciepła Mysłowice mogą wspomagać centralne ogrzewanie w sposób naturalny., podobnie jak kolektory słoneczne czy inne wymienniki ciepła. W okresie zimowym ten dobrej jakości system pozwala na uzyskanie w domu optymalnej temperatury bez zbędnego przegrzewania całego pomieszczenia. Zasada działania wymienników jest bardzo prosta, jednak jej zakres usług uzależńiony jest od typu wymiennika ciepła GWC. Przejrzyj dostępne na terenie Mysłowic gruntowe wymienniki ciepła i zamów odpowiedni dla siebie system.

Wymienniki ciepła współpracują z wentylacją mechaniczną w domu, zaopatrując dom w darmowe ciepło lub zimno i poprawiając klimat wewnętrzny w budynku.

Można je podzielić na kilka typów GWC o różnej budowie – są to wymienniki rurowe, płytowe, żwirowe i glikolowe. Każdy z tych GWC posiada swoje zalety i wady. Najprostszym do wykonania jest wymiennik rurowy wykonany z rury PCV poprowadzonej pod ziemią i zakończonej nad ziemią wlotem powietrza. Rurowy wymiennik ciepła może być zainstalowany na różne sposoby: jako samodzielna rura o dużych średnicach lub jako system kilku rur o mniejszych średnicach ułożonych w ziemi i wzajemnie połączonych za pomocą trójników. W żwirowym wymienniku powietrze jest przepuszczane przez żwirowe złoże. Przepływając przez żwir, powietrze wstępnie się ogrzewa, a następnie trafia do systemu wentylacyjnego w domu. Jest to najpopularniejsza metoda realizacji systemu GWC w domach jednorodzinnych. Płytowy wymiennik składa się z gotowych, zaprojektowanych specjalnie płyt umieszczonych w podłożu na utwardzonej podsypce piaskowo-żwirowej. Strumień powietrza odbywa się w bezpośrednim kontakcie z podłożem – jest to tzw. przepływ bezprzeponowy. Najczęściej wykonywany jest przez wykonawcę autoryzowanego przez producenta.

 

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, którą prezentujemy w poszczególnych zakładkach. Nasza proekologiczna ekipa może poszczycić się wieloma latami doświadczeń oraz nieustającego poszerzania kompetencji w zakresie źródeł energii odnawialnej dla lokalnej społeczności. 

GWC Galeria