Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Orzesze

Gruntowy wymiennik ciepła, który usprawnia proces rekuperacji to doskonała opcja dla niewielkich ośrodków oraz domów jednorodzinnych. Ciepło z gruntu jest pochłaniane przez czynnik, który następnie przechodzi przez wymiennik ciepła do pompy ciepła. Podnosi to temperaturę powietrza, a następnie przekazuje to ciepło do wnętrza. Instalacja gruntowego wymiennika ciepła pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy, która w przeciwnym razie musiałaby zostać przeznaczona na opłatę rachunków za ogrzewanie. Gruntowy wymiennik posiada tę zaletę, że zabiera i odprowadza ciepło z gleby i z powrotem. Wykorzystuje on niemal stałą temperaturę gruntu do ogrzewania lub chłodzenia powietrza lub innych płynów do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, rolnictwie i przemyśle. Jeśli powietrze w budynku jest wdmuchiwane przez wymiennik ciepła w celu wentylacji z odzyskiem ciepła, wykonuje się to przeważnie poprzez wykorzystanie specjalnych rur.

Gruntowe wymienniki ciepła są przeważnie stosowane w obiektach rolniczych, gdzie znajduję się zwierzęta oraz w budynkach ogrodniczych, jak szklarnie oraz inne obiekty wytwórcze. 

Przewody gruntowe są często realną i ekonomiczną alternatywą lub uzupełnieniem konwencjonalnych systemów centralnego ogrzewania lub klimatyzacji, ponieważ nie ma w nich sprężarek, chemikaliów ani palników, a do przemieszczania powietrza potrzebne są jedynie dmuchawy. Stosuje się je do częściowego lub pełnego chłodzenia lub ogrzewania powietrza wentylacyjnego w obiekcie. Ich zastosowanie może pomóc budynkom w spełnieniu standardów domu pasywnego oraz w pełni ekologicznego, co w ostatnim czasie tylko zyskuje na popularności.

Gruntowy wymiennik ciepła Orzesze

Wymiennik gruntowy to ekologiczna inwestycja, która może zwrócić się w ciągu kilku lat, ponieważ rachunki za ogrzewanie w okresie grzewczym oraz ewentualną klimatyzację będą znacznie niższe niż w przypadku braku wymienniku ciepła GWC. Komfort cieplny zapewniany jest dzięki warunkom temperaturowym, które powstają tuż pod i nad powierzchnią gruntu. Dlatego, choć wcześniej wspomnieliśmy o klimatyzacji, tak na prawdę nie ma większej potrzeby stosowania tego urządzenia, gdyż temperatura we wnętrzu może regulować się poniekąd samoczynnie. Należy pamiętać o tym, że właściwy dobór wymiennika ciepła oraz rekuperatora powinien być przemyślany, gdyż jest to podstawa poprawnego montażu całego systemu.

Nasze projekty wykonywane są zgodnie z obowiązującymi normami. Instalujemy GWC rurowy w dwóch wersjach oraz bezprzeponowy. Zasada działania naszych wymienników jest bardzo prosta. GWC wstępnie podgrzewa powietrze zimą i schładza je latem. Jest to urządzenie, które jako pierwszy ma kontakt z powietrzem, zanim to trafi do rekuperatora. GWC różnią się między sobą, jednak istotnym jest, że wszystkie posiadają wymiar ekologiczny, co jest obecnie bardzo istotne dla osób budujących oraz wykonujących gruntowny remont domu.

Wybierając współpracę z naszą firmą poprzez szybki kontakt tel otrzymujesz wsparcie serwisu, a nasz dział handlowy odpowie na każde Twoje pytanie.  Zainwestuj w gruntowy wymiennik ciepła GWC z nami! Wymiennik gruntowy to duże oszczędności, najlepsze rozwiązanie ekologiczne, wykonane zgodnie z założeniami ustaw.

Dojeżdżamy do naszych klientów na terenie regionu i wykonujemy potrzebne pomiary i konsultacje, wysyłając naszych doświadczonych fachowców. Zadaj nam pytania w bezpośrednim kontakcie.

GWC Galeria