Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Śląsk

Gruntowy wymiennik ciepła to system, który ma za zadanie rozszerzyć system rekuperacji o dodatkowe funkcje. Gruntowe wymienniki ciepła gwarantują stabilne warunki temperaturowe. Takie GWC sprzyjają dodatkowemu schładzaniu powietrza jesienią i latem, gdy temperatury są jeszcze wysokie, by zimą i wczesną wiosną je dogrzewać. W okresie zimowym ciepło dostaje się do systemu wentylacji kanałem podziemnym, w międzyczasie osiągając pożąaną temperaturę wyjściową. GWC wymaga zainstalowania kanału czerpnego pod ziemią. Pobierane z zewnątrz ciepłe powietrze, przechodząc kanałem podziemnym, zostaje schłodzone i dzięki temu zapewnia odpowiednią wlgotność. Możliwości eksploatacji ogranicza jedynie typ terenu oraz wielkość budynku, któremu ma służyć wymiennik. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie w naszej strefie klimatycznej, która lubi zmieniać się w sposób cykliczny.

Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła wspomaga elementy systemu wentylacji mechanicznej przy odzysku ciepła. Urządzenie to wstępnie dogrzewa powietrze dochodzące do systemu wentylacji, dzięki czemu efekt wyjściowy jest optymalny dla pomieszczenia, a w okresach letnich przesileń powietrze zostaje schłodzone zapewniając komfort życia. Sprawia to, że koszty ogrzewania mogą zdecydowanie zmniejszyć się i nie będą zmieniać się między porami roku. Wymiennik ciepła GWC to szybka realizacja, którą chętnie podejmują kolejni klienci. Co więcej, GWC może być montowany pod dużymi obciążeniami statystycznymi, ponieważ powietrze przechodzi do rekuperatora kanałem podziemnym. To także zapobiega przemarzaniu wlotu powietrza, za to sprzyja wstępnemu ogrzaniu wlotu powietrza. Jeśli zdecydujesz się na wymiennik żwirowy, to nie wymaga on wymiany filtrów, co widać w projekcie instalacji wentylacyjnej. 

Posiadamy dużą wiedzę w zakresie doboru oraz instalacji systemów, którą chętnie przekazujemy naszym klientom. Wyróżniamy gruntowe wymienniki ciepła. Proponujemy rurowy GWC w dwóch wersjach, a także ten bezprzeponowy. Dodatkową zaletą GWC są niskie koszty instalacji oraz eksploatacji i możliwość dopasowania go do konkretnego terenu. Najlepszym dowodem na to jest rosnący popyt na te urządzenia. Jak wiadomo, zainteresowanie rośnie późną wiosną i jesienią, jednak między tymi porami także zakładamy systemy.

Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła wykorzystuje z zewnątrz ciepłe powietrze oraz chłodne, które osadza się na glebie i pracuje w ekologiczny sposób, a przy tym wspomoże pracę wentylatora. Tak naprawdę gruntowy wymiennik ciepła może pracować w każdych warunkach, a jedynym ograniczeniem jest możliwość układania urządzeń na działce. Gruntowy wymiennik ciepła jest doskonałym rozwiązaniem dla ergonomiczncyh domów w okresach przejściowych oraz skrajnych. Ekologiczność polega przede wszystkim na tym, że dodatkowe straty w związku z nadmiernym zużyciem energii nie są wysokie przez wykorzystanie w gruncie panujące temperatury w ciągu całego roku. 

Gruntowy wymiennik ciepła Śląsk

Wybierając nasz gruntowy wymiennik możesz mieć pewność, że dobra jakość wykonania oraz szybki kontakt będą towarzyszyć codziennym przygotowaniom do realizacji projektu. Jest to dla nas niezwykle ważne.. Popularne usługi, takie jak instalacja GWC w każdym miejscu to tylko niektóre z naszych atutów. Staramy się w przystępny sposób uprzyjemnić naszym klientom korzystanie z zakupionych produktów. Warto w okresie zimowym oraz letnim zastanowić się nad tym, jak żyje się w dotychczasowych warunkach, jeśli jesteś już posiadaczem domu jednorodzinnego i planujesz wprowadzenie zmian w kierunku wentylacji mechanicznej. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, o czym należy pamiętać wybierając usługodawcę. Zadzwoń do nas, a przedstawimy Ci odpowiednią ofertę.

Korzyści płynące z wykorzystywania gruntowego wymiennika ciepła są niemalże niezliczone, o czym poinformuje Cię nasz dział handlowy.

Bez względu na to czy interesuje Cię GWC rurowy, poziomy czy żwirowy, otrzymasz dawkę wysokiej jakości chłodnego powietrza dostarczonego latem, natomiast zimą ciepłego, spełniającego rolę grzewczą. Powietrze zasysane przez GWC jest świeże, a niski eopory powietrza usprawniają proces. To świetne rozwiązanie w domach jednorodzinnych, gdy temperatury wiosną bywają zdradliwe. Zapomnij o wysokich kosztach ogrzewania na długi czas. Powietrze dochodzące w tym przypadku musi być jak najwyśzej jakości, tak jak w całej strefie klimatycznej. Pozwól nam przygotować odpowiednią ofertę dla Ciebie. 

Spełniamy prośbny każdego wymagającego klienta, a podczas instalacji klienci mogą wejść do wnętrza budynku i niemalże od razu poczuć zmianę. Nawiew powietrza odbywa się w sposób cichy i dyskretny. Dystrybuujemy tylko stabilne urządzenia. Jego prosta budowa również wpływa na skuteczność działania. Wymiennik gruntowy nie musi chodzić przez cały rok. W miesiącach przejściowych powinien być on odłączany, a powietrze powinno być pobierane przez normalną czerpnię zamontowaną na dachu lub w ścianie budynku. 

Poza tym powietrzny gruntowy wymiennik ciepła warto stosować wszędzie i zawsze tam, gdzie istnieje potrzeba dogrzania lub ochłodzenia przestrzeni bez działania klimatyzacji. Niweluje opory powietrza pochodzące z klimatyzacji i oczyszcza je. Zalecany jest szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych. Jego obsługa nie jest wcale trudniejsza od obsługi pieca. Należy pilnować, by nic nie blokowało wlotu powietrza, który wspomaga pracę wentylatora, a wszystko powinno być w porządku.

Rozpocznijmy współpracę już dziś! Niejednokrotnie spotkaliśmy się z opiniami typu “szczerze polecam”, a jest to bardzo budujące! Nasi pracownicy posiadają dużą wiedzę tematyczną i chętnie służą dobrą radą. Dołącz do zadowolonego grona i zapewnij sobie pełny profesjonalizm, w tym szkolenie dotyczące codziennego korzystania z GWC oraz centrali rekuperacyjnej. Dzięki odpowiednio dobranym środkom możesz zapobiec nawet przemarzaniu. Prosta budowa z mechaniką sterowaną modułem zapewnia profesjonalne działanie. Umożliwia to też dodatkowy wentylator oraz mechanizm wykorzystujący trójdrożną przepustnicę z elektrycznym siłownikiem. Gwarantujemy serwis gwarancyjny oraz bezobsługowy system przełączania z pomiarem temperatury, który zapewnia większy komfort i właściwą wilgotność, bo nie musisz zmieniać jego temperatury, przez co świetnie spełnia rolę grzewczą, gwarantując jednocześnie niższe koszty utrzymania.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy! Ustalimy dogodne terminy! Gwarantujemy popularne usługi, pełny profesjonalizm, komfortowy klimat i więcej! Nasi fachowcy wyróżniają się potwierdzeniem posiadanej wiedzy, gdyż trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe straty w oporach powietrza oraz inne obliczenia, związane z odzyskiem ciepła oraz uniknięcie zakupu niewłaściwego rekuperatora. Jesteśmy gotowi obsłużyć każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Dobra jakość wykonania usługi to nasza najlepsza wizytówka. 

Postaw na komfortowy klimat wewnątrz domu!

GWC Galeria