Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Tarnowskie Góry

Gruntowe wymienniki ciepła (GWC) to nowoczesne elementy systemu wentylacyjnego, które pozwalają na skuteczne pozyskiwanie energii z gruntu, dlatego należą do odnawialnych źródeł energii. Montaż instalacji pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu w sezonie zimowym, a w lecie schładza powietrze w budynku. GWC wykorzystuje bezpłatną, naturalną i odnawialną energię cieplną pochodzenia gruntowego, by osiągnąć odzysk ciepła. Dostarcza on do systemu wentylacyjnego powietrze, które poddawane jest wstępnej obróbce polegającej na ogrzewaniu i nawilżaniu w zimie oraz chłodzeniu i osuszaniu w lecie. Jest to więc idealna opccja dla systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, które są coraz częściej wprowadzane do polskich domów. Montaż pompy ciepła warto polecić specjalnej ekipie, która posiada doświadczenie w tego typu czynnościach. Nasi pracownicy od lat związani są z takimi kwestiami jak montaż pomp ciepła, kolektorów oraz innych urządzeń proekologicznych dla domów. Pompa ciepła to nic innego jak urządzenie grzewcze, które oddaje energię pozyskaną z natury do instalacji CO oraz do wody użytkowej. Należy do ekologicznych źródeł ciepła, ponieważ trzy czwarte pozyskanej energii pochodzi ze środowiska naturalnego. Instalując pompę ciepła należy liczyć się z kosztami ogrzewania nawet trzy razy niższymi, niż w przypadku ogrzewania energią elektryczną i prawie dwa razy niższymi, niż przy instalacji gazowej. 

Gruntowy wymiennik ciepła Tarnowskie Góry

Temperatura powietrza, wychodząca z centrali wentylacyjnej, gdy decydujemy się na GWC jest optymalna dla danej pory roku, jednocześnie chłodząc lub grzejąc pomieszczenie przy współpracy z systemem ogrzewania. Pozwala to zapomnieć o wysokich kosztach ogrzewania. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb inwestora. Podobnie, jak panele fotowoltaiczne, GWC może być skonfigurowany pod dany budynek. Będzie to więc wymiennik rurowy, żwirowy lub inny. Gruntowe wymienniki odpowiadają za czystość oraz jakość powietrza dostarczanego do wnętrza budynku, dlatego muszą być poprawnie skonstruowane, by nie wyrządzić szkód w trakcie procesu wymiany cieplnej. Warto wiedzieć, jaka jest zasada działania urządzeń, które montujemy na swojej posesji, dlatego też na przykład GWC rurowy składa się z ciągu lub układanki z rur, w których odbywa się proces wymiany cieplnej, z kolei GWC żwirowy tego nie potrzebuje. Każdy GWC pozwala na duże oszczędności oraz szybki zwrot inwestycji. Od teraz będziesz mógł cieszyć się czystym powietrzem oraz wspaniałym domem i ciepłem w jego wnętrzu. 

Jeśli mieszkasz na terenie Tarnowskich Gór lub w ich okolicach, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszym biurem obsługi klienta. Świadczymy usługo na najwyższym poziomie w Tarnowskich Górach, ale nie tylko. Tarnowskie Góry, Katowice, Tychy, Mikołów czy Orzesze to jedne z naszych głównych obszarów działania. Zadowolenie klienta jest dla nas kluczowe, dlatego chętnie odpowiadamy na każde pytanie!

GWC Galeria