Gruntowne wymienniki ciepła 02

GWC Tychy

Gruntowe wymienniki ciepła nie są nowością, choć są stosunkowo młodym rozwiązaniem. Działanie GWC opiera się na zasadach wymieniania ciepła w gruncie i przekazywania go do strumienia powietrza przepływającego przez ten element. Każdy powietrzny gruntowy wymiennik ciepła działa zgodnie z tą zasadą. Jako firma proekologiczna związani jesteśmy z gruntowymi wymiennikami ciepła, które konsultujemy, sprowadzamy oraz montujemy u naszych klientów. Działając z odnawialnymi zródłami ciepła OZE nabraliśmy dużego doświadczenia w temacie. Instalacja gruntowych wymienników ciepła uzależniona jest od terenu, na którym mają się one znajdować oraz możliwości budynku, któremu mają one służyć. Zajmujemy się wykonywaniem instalacji opartych na centralach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. GWC wspomaga układy wentylacji oraz wstępnie oczyszcza powietrze. Możesz wybrać wymienniki płytowe, poziome, żwirowe i inne. Gorąco zachęcamy do zaponznania się z ich rodzajami oraz do zadawania pytań.

Gruntowy wymiennik ciepła Tychy

Wspieramy obiekty przemysłowe, domy jednorodzinne oraz budynki handlowo-usługowe. Od lat zajmujemy się odnawialnymi źródłami energii, a nasza firma założona została z myślą o lepszym świecie dla nas oraz naszych dzieci. Zasada działania jest prosta. GWC wykorzystuje energię zmagazynowaną w gruncie, gdzie na głębokości ok. 2 m występuje stała temperatura zarówno latem, jak i zimą. Krążący w rurach ciąg powietrza transportuje energię do rekuperatora, gdzie przekazuje ją powietrzu nawiewanemu do budynku. W zależności od pory roku i ustawień rekuperatora, czerpane powietrze ogrzewa się lub ochładza, a przy tym poprawia parametry pracy całego systemu wentylacyjnego.

W dobrze zaizolowanym domu energooszczędnym z pewnością można odczuć efekt pracy gwc, ponieważ w takich budynkach ilość energii potrzebnej do ogrzania jest niewielka. Również dzięki doskonałej izolacji o wiele łatwiej będzie go schłodzić i utrzymać komfortową temperaturę.

Gruntowy wymiennik ciepła GWC działa najlepiej wtedy, gdy jest zachowanych kilka czynników. Po pierwsze, potrzebne są dobrze zaizolowane fundamenty, ściany oraz dach, przez które ciepło najczęściej ucieka i powoduje nieprzyjemne przeciągi. Po drugie, istotna jest możliwość odcięcia dopływu energii słonecznej do budynku przez okna, szczególnie te połaciowe. Po trzecie – bardzo ważne jest to, by okna były szczelne i ciepłe, a także nie posiadały nawiewników.

To wszystko składa się na wykorzystanie bardzo wydajnego systemu, który potrzebuje jedynie stabilnych warunków do pracy.

Warto pamięać o tym, że GWC to nie klimatyzacja i nie ma możliwości utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniu. Jeśli jednak Ci na tym nie zależy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by takie urządzenie zamontować.

Gorąco zapraszamy do kontaktowania się z naszym działem handlowym i zadawania pytań. Nasza ekipa przyjedzie i wykona potrzebne pomiary, a następnie pomoże wybrać najlepszą opcję dla Ciebie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pozostajemy do Twojej dyspozycji w godzinach działania naszej firmy.

GWC Galeria