Fundamentowe

Płyta fundamentowa jest elementem składającym się na konstrukcję budynku. Jej zadaniem jest przenoszenie obciążeń bezpośrednio na powierzchnię gruntu. Jest ona często wykorzystywana w budowie domów jednorodzinnych. Płyty fundamentowe mogą być również podłogą pierwszej kondygnacji domu. Wewnątrz umieszcza się instalacje gazowe, wodno-kanalizacyjne, a czasem także grzewcze.

 

 

Płyta fundamentowa Bielsko-Biała

Wybudowanie domu wymaga podejmowania samodzielnych decyzji co do stosowanych technologii. Do niedawna sposób fundamentowania budynku nie wywoływał żadnych dyskusji i jeśli tylko było to możliwe, stosowano ławę fundamentową o konstrukcji ciągłej. Coraz częściej jednak fachowcy sugerują wybór alternatywnego rozwiązania, jakim jest płyta fundamentowa. Na ostateczną decyzję właścicieli domów ma wpływ wiele kryteriów, w tym przede wszystkim koszt fundamentów i czas realizacji. Duże znaczenie mają warunki panujące na działce oraz rodzaj gruntu – suchy lub mokry. Obie: płyty i ławy fundamentowe, mają wady i zalety, które należy poznać i rozważyć przed podjęciem prac budowlanych. Spełniamy oczekiwania najbardziej wymagających klientów, a każda nasza płyta fundamentowa wykonana i zainstalowana jest pod okiem wykwalifikowanych osób od płyt fundamentowych.

 

Płyta fundamentowa Bielsko-Biała cena

Podjęcie decyzji o zastosowaniu płyty fundamentowej następuje najczęściej po przeprowadzeniu analizy rodzaju gruntu. Jeśli teren jest trudny i bagnisty, będzie to najlepsze rozwiązanie zapewniające stabilność budynku. Płyty fundamentowe mają większą wytrzymałość na obciążenia niż ławy, a to oznacza równomierne osiadanie budynku w gruncie. Realizacja tego typu fundamentu jest dość prostą i szybką czynnością, co dla wielu inwestorów staje się ważnym argumentem na korzyść zastosowania płyty. Jest to jednocześnie fundament domu i strop pierwszego piętra. Na wyrównanej i utwardzonej powierzchni układa się warstwę drenażową, izolację przeciwwilgociową oraz zbrojenie. Na tak przygotowanym podłożu wykonuje się płytę fundamentową, która w przypadku domów jednorodzinnych ma zwykle długość od 18 do 35 centymetrów. Prace trwają zwykle kilka dni, co jest czasem nieporównywalnie krótszym niż w przypadku fundamentów tradycyjnych. Cena takiej płyty różni się w zależności od wielu czynników, dlatego jako taki sztywny cennik nie istnieje i wszystko jest wynikiem konsultacji z doradcą. Staramy się dostosować nasze usługi do potrzeb klienta, dlatego jeśli mieszkasz na terenie miasta Bielsko-Biała, skontaktuj się z nami.