Fundamentowe

Konstrukcja płyty fundamentowej nie jest nowym odkryciem. Usługi budowlane w Stanach Zjednoczonych oraz na Zachodzie Europy uwzględniają wykonanie płyty fundamentowej już od co najmniej dwudziestu lat. Dzięki temu wiadomo jaki jest jej opis ogólny. Płyta fundamentowa jest w ostatnich latach jednym z głównych elementów przedmiotowej inwestycji. Jeśli mieszkasz w obrębie Dąbrowy Górniczej, zostań z nami i zapoznaj się z naszą ofertą.

 

Płyta fundamentowa Dąbrowa-Górnicza

W ramach usług projektujemy zbrojenie płyty fundamentowej, kładzenie płyt fundamentowych. W ostatnim projekcie zastosowaliśmy posadowienie pośrednie w formie pali fundamentowych ze względu na występujące grunty słabonośne w miejscu wykonania przedmiotowej inwestycji. Jeśli więc znajdujesz się w podobnej sytuacji, fundamentowa płyta będzie głównym wątkiem projektu technologicznego. Gwarantujemy kompleksowe wykonanie budowy domów, które obejmuje województwo śląskie. W zakresie opracowania obiektu wspomaga nas każdorazowo inżynier oraz geodeta, którzy są uprawnieni do odpowiedzialności za budowę. Świadczymy także usługę darmowej konsultacji i pomiaru w miejscu wykonania budynku. Możesz mieć więc pewność, że koszty będą możliwie optymalne i przyjazne dla Twojego portfela.

 

Płyta fundamentowa Dąbrowa-Górnicza cena

Płyta fundamentowa to nowoczesne i coraz częściej wybierane przez inwestorów rozwiązanie, które docenia się ze względu na jego niezliczone zalety. Ten rodzaj fundamentu umożliwia przede wszystkim regularne osiadanie budynku i może być stosowany nawet w trudnych warunkach gruntowych. Wykonanie płyty fundamentowej wiąże się z koniecznością zamówienia profesjonalnej ekipy budowlanej, a więc może wiązać się z wyższymi kosztami, zwłaszcza jeśli podłoże będzie wymagało zastosowania dodatkowych rozwiązań. Spód i boki płyty fundamentowej należy zaizolować odpowiednim materiałem, który jest niewchłaniający wilgoci i wytrzymały mechanicznie. Na początku wykonuje się izolację obwodową z płyt termoizolacyjnych, a następnie na wyrównanym spodzie układa się warstwowe płyty izolacyjne. Szczeliny wypełnia się pianką poliuretanową. Na koniec całość okleja się folią, sklejając ją w miejscach łączenia. W kosztorysie należy uwzględnić koszty płukania podbudowy z piasku, wynajęcia koparko-ładowarki, a także obsługi geodezyjnej. W rezultacie koszt za m2 płyty fundamentowej może wynosić od 300 zł/m2 do ok. 700 zł/m2. Ceny zależą od takich aspektów jak lokalizacja, rodzaju gruntu czy izolacja. Można skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów płyty fundamentowej, ale najbardziej szczegółowy kosztorys uzyskasz od od naszego konsultanta, podając parametry niezbędne do wyceny.