Fundamentowe

Płyta fundamentowa to rodzaj fundamentu, który jest elementem konstrukcyjnym przenoszącym obciążenia wynikające z ciężaru budynku na podłoże gruntowe. Zwykle jest ona wykonana z betonu zbrojonego. Płyta fundamentowa stanowi obecnie standard w budownictwie prefabrykowanym, oszczędzającym energię i pasywnym.

 

Płyty fundamentowe Gliwice

Płyta fundamentowa jest odpowiedzialna za osadzenie całej budowli w gruncie, a także za przeniesienie na grunt ciężaru budynku i działających na niego sił. Powinna również być odporna na wpływ uderzeń gruntu. Z tego powodu warto zadbać o to, aby była właściwie wykonana. Płyta taka ogranicza do minimum występowanie zarysowań na ścianach budynku dzięki sposobowi posadowienia budynku. Betonowanie płyty fundamentowej z zastosowaniem betonu wodoszczelnego wykonuje się na warstwie betonu podkładowego z uszczelnieniami technologicznymi. Ułożenie warstwy izolacji termicznej oraz prawidłowe zagęszczenie fundamentu pozwala uniknąć przemarzania na głębokości. Jeśli byłbyś zainteresowany uszczelnianiem okien tarasowych, skontaktuj się z osobą posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac budowlanych. Zalety płyty fundamentowej mogą nie odnosić się do ceny, ale opartym na tradycyjnym układzie warstw możemy realizować proponowane rozwiązania projektowe na terenach dotkniętych szkodami górniczymi. Specjalizujemy się w technologii hybrydowej, technologii białej wanny, a także tej z odwróconym układem warstw. Umów się z naszym konsultantem na bezpłatną, wstępną wycenę, po której zdecydujesz, czy chcesz z nami współpracować – do czego gorąco zachęcamy.

 

Płyty fundamentowe Gliwice cena

Bogate doświadczenie pozwala nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas realizacji projektu. Poniższe prace będą konsultowane z naszymi klientami, aby byli świadomi tego, co dzieje się na ich terenie. Firma specjalizuje się w terenach ze szkodami górniczymi, które są bardzo częste w tym regionie. Wszystkie prace wykonywane są z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i z pomocą uprawnionego geologa. Cały proces nadzorowany jest przez inżyniera, a wykop odbierany jest przez geologa z uprawnieniami budowlanymi i wpisywane do dziennika budowy. Aby zminimalizować koszty, warto dowiedzieć się, czy na danym terenie możliwe jest ułożenie płyt fundamentowych i zapytać, ile będzie kosztowała realizacja. Jeśli po drodze napotkamy przeszkody, zaproponujemy projekty zamienne o spójnych założeniach, które spełnią Twoje wymagania. Optymalizujemy zaproponowane rozwiązania projektowe, uwzględniając wszelkie dostępne warianty. Zajmujemy się sztuką budowlaną przerw technologicznych oraz wykonaniem uszczelnień technologicznych, dzięki czemu możesz nam zaufać. Wszystko odbywa się pod okiem osoby uprawnionej do kierowania robotami budowlanymi oraz montowaniem instalacji uziemiającej. Sprawdź naszą ofertę Gliwice.

Takie płyty nadają się także do osadzenia na terenie o wysokim poziomie wód gruntowych oraz terenach objętych szkodami górniczymi. Stosujemy się do wymaganych parametrów, a wszystko wpisujemy do dziennika budowy z zachowaniem zgodnych norm, dzięki czemu montaż zbrojenia oraz instalacji podsadzkowej jest legalny. Przypominamy także, że nad całym procesem czuwa inżynier z wieloletnim doświadczeniem, który położył już niejedną płytę fundamentową.

 

Wyślij zapytanie i zapytaj o następujące prace w trakcie realizacji. Świadczymy usługi na terenie całej Polski, ale szczególnie na terenie obejmującym województwo Śląskie. Rozejrzyj się po Twojej okolicy i zapoznaj się z całym procesem. Możesz budować nawet na słabym gruncie na terenie Śląska. Zleć nam wykonanie płyty fundamentowej z dodatkiem opaski antywysadzinowej jako część termoizolacji. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek przy budowie domów. Prace wykonujemy nawet na działkach ze szkodami górniczymi i gwarantujemy prawidłowe zagęszczenie podbudowy.