Fundamentowe

Popularność płyty fundamentowej rośnie z każdym rokiem. Warto rozważyć ją jeśli dom ma skomplikowany kształt. Wówczas konieczna jest większa liczba ścian konstrukcyjnych, które w tradycyjnym fundamencie muszą być podparte na ławach fundamentowych, przez co wzrasta koszt ław i czas ich wykonania. Płyta fundamentowa nie wymaga takich zabiegów, ponieważ jej nośność jest taka sama jak całej powierzchni.

 

Płyta fundamentowa Mysłowice

W budynkach o tradycyjnych fundamentach oddziaływania konstrukcyjne są przenoszone tylko na ciągłe ławy fundamentowe, natomiast w płycie fundamentowej obciążenia te są rozkładane na znacznie większą powierzchnię. Płyta fundamentowa jest również mniej podatna na zapadanie się. Czas potrzebny na wykonanie płyty fundamentowej jest znacznie mniejszy niż w przypadku fundamentów tradycyjnych, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie, jeśli zależy nam na czasie. Płyta fundamentowa pozwala na znacznie mniejszą ingerencję w nawierzchnię niż w przypadku fundamentów tradycyjnych. Można ją stosować na głębokości 50 cm. Rozpoczynając budowę domu poznaj zakres prac, jaką wykonuje nasza firma. Pełen profesjonalizm, jaki świadczy rzetelna firma powinien uwzględniać prace budowlane, dokumentację oraz – przede wszystkim – prawidłowe wykonanie płyty fundamentowej.

 

Płyta fundamentowa Mysłowice cena

Jeśli tu jesteś, to z całą pewnością mieszkasz w okolicach Mysłowic, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Jeśli powierzchnia budynku jest niewielka lub ma znajdować się na terenie trudnym, instalacja płyt fundamentowych będzie doskonałym pomysłem. Nasze wieloletnie doświadczenie usprawnia proces budowy domów, dlatego Twój dom jednorodzinny powstanie w bardzo szybkim czasie. Zależy Ci na komforcie mieszkania? Warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe w płycie fundamentowej. Izolację termiczną najlepiej jest umieścić pod płytą i wokół jej krawędzi. Wówczas budynek jest całkowicie oddzielony od zimnego podłoża i nie dochodzi do utraty ciepła z ogrzewanych wnętrz. Dopóki wykonawcy nie naruszą żadnych elementów, nie ma ryzyka powstania mostków termicznych. Łatwo jest połączyć izolację termiczną płyt z izolacją termiczną ścian zewnętrznych w taki sposób, aby zachować ciągłość izolacji termicznej. Materiał do wykonania takiej izolacji powinien charakteryzować się wysoką wytrzymałością na ściskanie i niską absorpcją wody. Cena jest więc uzależniona od wybranych wariantów.