
Płyty fundamentowe mogą być stosowane do poprawy wyglądu obszaru, zakrycia chropowatego muru, zmniejszenia szerokości obszaru wewnętrznego lub jako podparcie boczne w instalacjach narożnych. Chroni to dom przed osiadaniem, zmniejsza odkształcenia fundamentu, eliminuje pęknięcia ścian i uszkodzenia konstrukcji. Dlatego płytę można budować w niemal każdych warunkach, zarówno na gruntach o dobrej, jak i słabej nośności, niejednorodnych, o wysokim wskaźniku wód gruntowych.
Płyta fundamentowa Śląsk
Płyty fundamentowe można układać bardzo szybko i bez żadnych komplikacji. Mają one prostszą konstrukcję niż tradycyjne fundamenty, wymagają mniej robót ziemnych, nie ma potrzeby wykonywania szalunków, a ich budowa jest krótsza, ponieważ nie ma przerw technologicznych. Technologia ta jest jednak stosunkowo nowa. Wciąż jest niewiele firm, które się w niej specjalizują. Płyta fundamentowa ma za zadanie osadzenie całej konstrukcji budynku w gruncie, a także przeniesienie na grunt ciężaru budynku i działających na niego obciążeń. Musi też być odporna na uderzenia o podłoże. Z tego powodu warto zadbać o to, aby była odpowiednio wykonana. Możesz wybrać płytę fundamentową z ogrzewaniem podłogowym lub bez. Kierownik budowy na pewno doradzi Ci, na którą lepiej się zdecydować. Sprawdzi też, czy teren nie jest obciążony szkodami górniczymi.
Płyta fundamentowa Śląsk cena
Instalacja płyt fundamentowych odbywa się przy udziale wykwalifikowanych pracowników, dlatego nie musisz bać się o uszkodzenia w trakcie montażu. Cena płyty wraz z montażem jest oczywiście uzależniona od całego szeregu czynników, w skład których wchodzą takie aspekty jak lokalizacja, ukształtowanie terenu, ilość materiału czy ogólne warunki współpracy.
Płyta fundamentowa Śląskie
Nasza firma specjalizuje się w zagospodarowywaniu przestrzennym gospodarstw domowych. Wykonanie płyty fundamentowej wybiera się na przykład w przypadku domów o mniejszej powierzchni, na dobrym podłożu – tam, gdzie sprawdziłyby się tradycyjne fundamenty, ale przede wszystkim w przypadku budynków o skomplikowanych rzutach oraz przy budowie obiektu na podłożach o słabej nośności. Projektanci coraz częściej decydują się na stosowanie zbrojenia rozproszonego, wykonanego z włókien stalowych dodawanych do mieszanki betonowej. Nie ma wtedy potrzeby stosowania kratownic stalowych, a jeśli już, to w bardzo ograniczonej liczbie. Ponieważ płyta jest całkowicie izolowana od podłoża, nie występują mostki termiczne, a co za tym idzie, ciepło nie ucieka z budynku. W rezultacie koszty ogrzewania są niższe. Zapoznaj się z budową płyty fundamentowej i podejmij decyzję.