Fundamentowe

Płyta fundamentowa to element konstrukcji budynku, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych fundamentów głębokich, które nie tylko zajmują więcej czasu, ale są także wykonywane za pomocą całkowicie innej technologii. Jeśli zamieszkujesz Tarnowskie Góry, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Płyta fundamentowa Tarnowskie-Góry

Wykonanie płyty fundamentowej warto powierzyć specjalistom. Nasze wieloletnie doświadczenie spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, a fachowe doradztwo pozwoli na efektywną i efektowną współpracę. Aby rozpocząć działania, należy ustalić z naszym konsultantem dogodny termin i czekać na efekty. Tradycyjne fundamentowanie może trwać nawet do trzech tygodni i dopiero wtedy można rozpocząć wznoszenie ścian domu. Dlatego warto zastanowić się nad płytą fundamentową. Taka płyta jest zarówno fundamentem domu jednorodzinnego, jak i podłogą na parterze pierwszej kondygnacji domu. Przed zabetonowaniem płyty można zainstalować dodatkowy system grzewczy. Ciężar budynku jest rozłożony w sposób ciągły i na znacznie większej powierzchni niż w przypadku tradycyjnych fundamentów, dzięki czemu budynek swobodnie i równomiernie pracuje i osiada. W przypadku gruntów niewysadzinowych można uzyskać niższe koszty wykonania płyty fundamentowej w porównaniu z fundamentami tradycyjnymi. Na etapie projektowania należy zwrócić szczególną uwagę na przebieg projektowanych połączeń i instalacji, zaplanować ich trasę, a rozwiązania uwzględnić przed rozpoczęciem prac fundamentowych. W przypadku gruntów nasadzeniowych koszt prac związanych z płytą fundamentową będzie wyższy niż w przypadku tradycyjnych prac fundamentowych.

 

Płyta fundamentowa Tarnowskie-Góry cena

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Betonowa płyta bazowa szybko wysycha, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu. W zasadzie płytę można odlać w ciągu 24 godzin. Nie trzeba czekać wielu dni na stwardnienie betonu. Płyta jest niezwykle mocna i trwała. Ponadto skutecznie chroni przed insektami, termitami i innymi szkodnikami oraz pozwala na przechowywanie ciężkich mebli. Decydując się na taki fundament, zmniejszasz ryzyko zalania domu. Konstrukcja odprowadza wodę deszczową z budynku i ogranicza skraplanie się pary wodnej. W rezultacie ryzyko rozwoju pleśni w pomieszczeniach mieszkalnych jest znacznie mniejsze. Niestety, płyty mają swoje wady. Płyty podstawowe mogą pękać, zwłaszcza pod wpływem niskich temperatur. Nawet najmniejsze pęknięcie powoduje przedostawanie się wilgoci do wnętrza domu, a naprawa pęknięć jest kosztowna.

Ponadto płyty fundamentowe nie zapewniają właścicielom domów dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Należy pamiętać, że media, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja, muszą być przechowywane w ścianach. Płyty fundamentowe są bardziej narażone na uszkodzenia spowodowane trzęsieniem ziemi, ponieważ dom stoi na pojedynczej warstwie betonu. Czasami pęknięcia są spowodowane przez przemieszczanie się gruntu lub korzenie drzew. Zagrażają one stabilności konstrukcji budynku.

Jeśli mieszkasz na terenie Tarnowskich Gór lub w województwie śląskim, zapraszamy po nasze usługi budowlane.