Płyta fundamentowa to element konstrukcji budynku, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych fundamentów głębokich, które nie tylko zajmują więcej czasu, ale są także wykonywane za pomocą całkowicie innej technologii. Jeśli zamieszkujesz Tarnowskie Góry, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Płyta fundamentowa Tarnowskie Góry – najlepsze rozwiązania budowlane

Wykonanie płyty fundamentowej warto powierzyć specjalistom. Nasze wieloletnie doświadczenie spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, a fachowe doradztwo pozwoli na efektywną i efektowną współpracę. Aby rozpocząć działania, należy ustalić z naszym konsultantem dogodny termin i czekać na efekty. Tradycyjne fundamentowanie może trwać nawet do trzech tygodni i dopiero wtedy można rozpocząć wznoszenie ścian domu. Dlatego warto zastanowić się nad płytą fundamentową. Taka płyta jest zarówno fundamentem domu jednorodzinnego, jak i podłogą na parterze pierwszej kondygnacji domu. Przed zabetonowaniem płyty można zainstalować dodatkowy system grzewczy. Ciężar budynku jest rozłożony w sposób ciągły i na znacznie większej powierzchni niż w przypadku tradycyjnych fundamentów, dzięki czemu budynek swobodnie i równomiernie pracuje i osiada. W przypadku gruntów niewysadzinowych można uzyskać niższe koszty wykonania płyty fundamentowej w porównaniu z fundamentami tradycyjnymi. Na etapie projektowania należy zwrócić szczególną uwagę na przebieg projektowanych połączeń i instalacji, zaplanować ich trasę, a rozwiązania uwzględnić przed rozpoczęciem prac fundamentowych. W przypadku gruntów nasadzeniowych koszt prac związanych z płytą fundamentową będzie wyższy niż w przypadku tradycyjnych prac fundamentowych.

Płyta fundamentowa a ogrzewanie podłogowe w budynku

Płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym to nowoczesne i efektywne rozwiązanie stosowane w budownictwie energooszczędnym. Dzięki zintegrowaniu systemu grzewczego bezpośrednio w płycie, ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całej powierzchni budynku, co zwiększa komfort termiczny. Dodatkowo taka konstrukcja minimalizuje straty ciepła i pozwala na optymalne wykorzystanie energii, zwłaszcza w połączeniu z pompą ciepła. Ważne jest jednak odpowiednie zaizolowanie płyty, aby uniknąć niekontrolowanych strat ciepła do gruntu.

Nasze usługi

gwc-main-photo-001

GRUNTOWE WYMIENNIKI CIEPŁA

Płyty fundamentowe Tarnowskie Góry

PŁYTY FUNDAMENTOWE

Płyta pod fundamenty domku – grubość płyty fundamentowej i podłoża

Płyta pod fundamenty domku stanowi ważny element konstrukcyjny, który ma na celu równomierne przenoszenie obciążeń na grunt. Grubość podłoża, na którym oparty będzie fundament, ma kluczowe znaczenie dla stabilności budowli. Zbyt mała grubość może prowadzić do osiadania fundamentu, natomiast zbyt duża może generować niepotrzebne koszty i trudności w wykonaniu. Odpowiednia analiza gruntu oraz dobór właściwej grubości podłoża są niezbędne do zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa całej konstrukcji.

Koszt wykonania płyty fundamentowej Tarnowskie Góry

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Betonowa płyta bazowa szybko wysycha, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu. W zasadzie płytę można odlać w ciągu 24 godzin. Nie trzeba czekać wielu dni na stwardnienie betonu. Płyta jest niezwykle mocna i trwała. Ponadto skutecznie chroni przed insektami, termitami i innymi szkodnikami oraz pozwala na przechowywanie ciężkich mebli. Decydując się na taki fundament, zmniejszasz ryzyko zalania domu. Konstrukcja odprowadza wodę deszczową z budynku i ogranicza skraplanie się pary wodnej. W rezultacie ryzyko rozwoju pleśni w pomieszczeniach mieszkalnych jest znacznie mniejsze. Niestety, płyty mają swoje wady. Płyty podstawowe mogą pękać, zwłaszcza pod wpływem niskich temperatur. Nawet najmniejsze pęknięcie powoduje przedostawanie się wilgoci do wnętrza domu, a naprawa pęknięć jest kosztowna.

Co nas wyróżnia?

Profesjonalny montaż

Fachowe doradztwo

Wysoka jakość

Sprawny kontakt

Potwierdzone doświadczenie

Przyjazna atmosfera

Zastosowanie płyty fundamentowej – zalety

Płyta fundamentowa jest istotnym rozwiązaniem w budowie domu, szczególnie w przypadku budynków pasywnych. Jej zastosowanie charakteryzuje się licznymi zaletami, które znacząco wpływają na jakość i trwałość konstrukcji. Należy pamiętać o wykonaniu zbrojenia i izolacji, które zapewniają nośność oraz stabilność całej budowli. Dzięki zastosowaniu ocieplenia płyty, takich jak styropian, możliwe jest skuteczne ograniczenie strat ciepła, co w przypadku domów pasywnych ma kluczowe znaczenie.

Ocieplenie płyty fundamentowej eliminuje ryzyko przemarznięcia gruntu pod domem, co w przypadku tradycyjnych fundamentów bywa problematyczne. Warto pamiętać, że płyty pasywne, stosowane w budowie domów pasywnych, wymagają odpowiedniej grubości ocieplenia oraz starannego ułożenia warstwy izolacyjnej, aby zapewnić wysoką izolację termiczną.  Przed rozpoczęciem robót, konieczna może okazać się wymiana gruntu i usunięcie humusu. Pozwoli to bowiem uzyskać odpowiednią nośność podłoża.

Płyta fundamentowa pozwala na skrócenie czasu budowy, ponieważ proces jej wykonania jest szybszy niż w przypadku tradycyjnych fundamentów. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu eliminujemy konieczność wykonywania osobnych robót związanych z wykopami czy stawianiem ścian fundamentowych. Odpowiednie zaplanowanie tych czynników sprawia, że płyta fundamentowa staje się efektywnym rozwiązaniem w budownictwie.

Płyta pod fundamenty dla domów jednorodzinnych – dlaczego warto?

Płyty fundamentowe nie zapewniają właścicielom domów dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Należy pamiętać, że media, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja, muszą być przechowywane w ścianach. Płyty fundamentowe są bardziej narażone na uszkodzenia spowodowane trzęsieniem ziemi, ponieważ dom stoi na pojedynczej warstwie betonu. Czasami pęknięcia są spowodowane przez przemieszczanie się gruntu lub korzenie drzew. Zagrażają one stabilności konstrukcji budynku.

Jeśli mieszkasz na terenie Tarnowskich Gór lub w województwie śląskim, zapraszamy do kontaktu.  Oferujemy najwyższą jakość usług na terenie Śląska!