Gruntowne wymienniki ciepła 02

Oferujemy sprzedaż wraz z montażem Gruntowych wymienników ciepła.

Gruntowy wymiennik ciepła jest zdrowym oraz energooszczędnym rozwiązaniem wentylacji budynków mieszkalnych oraz przemysłowych.

GWC to nie tylko zdrowa wentylacja , ale również chłodzenie latem oraz ok. 30 % odzysku ciepła zimą co generuje duże oszczędności zarówno zimą jak i latem i odbywa się praktycznie bez żadnych kosztów.

Wymienniki ciepła montować można bezpośrednio pod budynkiem na etapie rozpoczęcia budowy oraz w istniejących budynkach na terenach zielonych lub pod podjazdami czy tarasem.

Oferujemy kompleksową obsługę wraz z doprowadzeniem terenu zielonego do stanu poprzedzającego montaż GWC dzięki temu montaż w istniejących budynkach które posiadają już zagospodarowanie terenów zielonych to żadna przeszkoda.

A jeśli jesteś na etapie rozpoczęcia lub planowania budowy najlepszym rozwiązaniem jest montaż bezpośrednio pod budynkiem który realizujemy również kompleksowo wraz z budową pasywnej ciepłej płyty fundamentowej co dodatkowo obniża koszty eksploatacji budynków.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji również w kolejnych etapach inwestycji tj. Rekuperacji, nowoczesnego bezobsługowego i bardzo ekonomicznego ogrzewania podczerwienią oraz innych rozwiązań które pozwalają wykorzystać GWC do dodatkowych oszczędności takich jak np. połączenie GWC i rekuperacji do pompy ciepła C.W.U którą ogrzewamy wodę użytkową budynku za pomocą zużytego powietrza wyrzucanego z budynku, jest to innowacyjne rozwiązanie dzięki czemu nasza pompa ciepła bez względu na temperaturę zewnętrzną powietrza działa na najwyższej sprawności.

GWC Galeria

GWC

Jeśli posiadasz w swoim domu system rekuperacji/wentylacji mechanicznej bez wymiany ciepła lub planujesz go zamontować, to może zainteresować Cię także gruntowy wymiennik ciepła. Jest to urządzenie, dzięki któremu energetyczny system rekuperacji zostaje zwiększony, a jego zadanie polega na ogrzaniu lub schłodzeniu powietrza, zanim trafi ono na rekuperator. Taki wymiennik montuje się pod ziemią, czyli pod powierzchnią gruntu. Jest to istotne, ponieważ w wyniku mrozów oraz upałó temperatura pod ziemią zawsze będzie bardziej stała. Dzięki temu temperaturowa obróbka powietrza będzie zupełnie naturalna i przeprowadzona małym kosztem a dużymi efektami. Dla zwolenników ekologii jest to szczególnie istotne, ponieważ jest to w pełni ekologiczne rozwiązanie z odzyskiem ciepła, które pozwala na manewrowanie temperaturą już na pierwszych etapach działania urządzenia.

Gruntowy wymiennik ciepła

Istnieje kilka rodzajów gruntownych wymienników ciepła, które są dostępne na naszym rynku i ze względu na swoją budowę oraz funkcjonalność pasują do różnych użytkowników. To co ich łączy to wspólna zasada działania. Warto znać ich wady oraz zalety, by wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Warto pamiętać, że wymiennik ten nie zastąpi w 100% klimatyzacji, a jedynie ułatwi funkcjoniwanie i usprawni rekuperator. Jeśli inwestujesz w system rekuperacji, to warto go jednak rozważyć. Będziesz miał do wyboru na przykład wymienniki żwirowe, GWC rurowy oraz inne, które usprawnią nawiewane powietrze do systemu rekuperacji w okresie grzewczym oraz latem.

Gruntowy wymiennik ciepła rurowy

Rurowy wymiennik ciepła (GWC rurowy) zbudowany jest z układu rur, przeważnie z materiałów PVC. W związku z tym, jest to wymiennik zaliczany do systemów przeponowych, ponieważ przepływające powietrze nie dotyka bezpośrednio gruntu. Ściana rury oddziela powietrze od gleby, choć w tym przypadku wymiana ciepła pomiędzy powietrzem a gruntem jest nieco mniejsza niż w innych systemach. Wymienniki rurowe są jedną z najczęściej wybieranych opcji na rynku. Jest to najprostszy w konstrukcji system wymiany ciepła, jeśli chodzi o GWC+system rekuperacji. Rura mierzy zwykle 40-60 metrów długości, a jej minimalna średnica powinna równać się lub być większa niż śednica króćca metrażowego centrali wentylacyjnej. Długość rury dobiera się do potrzeb budynku, ale należy to przemyśleć, ponieważ nie każda działka pozwala na wykonanie takiej instalacji. Instaluje się wtedy łamaną rurę w kształcie litery S lub U.

Gruntowy wymiennik ciepła płytowy

Gruntowe wymienniki ciepła są chętnie instalowane razem z systemem rekuperacji, który obecny jest już w prawie każdym domu. GWC płytowy nie wymaga specjalnych warunków. Jeśli boisz się, że nie będziesz miał jak zainstalować go w specjalnym miejscu, to spokojnie zmieści się on pod powierzchnią przeznaczoną na przykład na parking. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo, ponieważ pozwala na oszczędność miejsca oraz środków, a przy tym jest bardzo ergonomiczne. Taki płytowy bezprzeponowy wymiennik ciepła redukuje zapotrzebowanie energetyczne dla obiektu, a przy tym pozwala na dalszą modernizację. Dzięki takiemu GWC można uzyskać wysoką energię z gruntu, ponieważ powietrze dostarczane do central wentylacyjnych w chłodnych miesiącach utrzymuje dodatnią temperaturę. Dodatkowym atutem jest fakt, że taki wymiennik wspomaga nawilżanie powietrza zimą, co jest niezwykle istotnie w sezonie grzewczym, który je wysusza. Stopień takiego dowilżenia nie jest regulowany, ale zależy od warunków gruntu na danym terenie. Jest to bardzo zdrowe rozwiązanie, ponieważ redukuje się liczba zarodników grzybów oraz bakterii, więc eliminuje się problem powestawania reakcji alergicznych. Płytowy gruntowy wymiennik ciepła doskonale sprawdzi się w większości współczesnych domów jednorodzinnych.

Gruntowy wymiennik ciepła pod płytą fundamentową

GWC pod płytą fundamentową jest dość nowatorskim rozwiązaniem, które powstało na skutek zapotrzebowania rynku. Coraz więcej osób decyduje się na położenie płyt fundamentowych na niewielkich działkach, a taki podfundamentowy GWC jest doskonałym rozwiązaniem dla tego typu inwestycji. GWC pomaga zoptymalizować koszty instalacji oraz eksploatacji systemu, a przy tym wspomaga wentylację mechaniczną budynku, zwiększając komfort cieplny w pomieszczeniach. Oszczędza to energię i nie wymaga nadmiernego ogrzewania budynku. Do innych zalet tego rozwiązania należy ogrzewanie oraz ochładzanie powietrzach w chwilach, gdy jest to najbardziej potrzebne/ I choć nie działa to tak jak klimatyzacja, zapewnia komfort mieszkania nawet w bardzo ciepłych okresach w roku. Do tego powietrze jest dowilżone, a to sprzyja spokojnemu i zdrowemu oddychaniu.

Bezprzeponowe wymienniki ciepła

Bezprzeponowe GWC to bardzo funkcjonalne urządzenia, które wspomagają zmianę temperatury oraz wilgoci, a przy tym poprawiają higienę powietrza. Dzięki nim rekuperator chroniony jest w centrali wentylacyjnej przed szronieniem, więc jest to jeden z najbardziej energooszczędnych systemów wentylacyjnych i doskonale sprawdza się w budynkach niskoenergetycznych. GWC można podzielić na przeponowe oraz bezprzeponowe. Te drugie sprawiają, że przepływające powietrze ma bezpośredni kontakt z gruntem. Do tego typu wymienników bezprzeponowych należą między innymi wymienniki modułowe, płytowe wymiennik żwirowy. Zapewniają one wpływ do budynku powietrza schłodzonego lub nieco ogrzanego, w zależności od tego jakie jest powietrze zewnętrzne i warunków panujących w przestrzeni.

Gruntowy wymiennik ciepła cena

Jak już wspomnieliśmy, istnieje kilka rodzajów wymienników ciepła, a część z nich opisaliśmy wyżej. To jednak nie wszystko. Przykładowo, wymiennik gruntowy poziomy jest wizualnie bardzo zbliżony do ogrzewania podłogowego, ponieważ i tu występują ułożone obok siebie spirale. W tym przypadku funkcję rozdzielacza pełni studnia, która jest zakopana w ziemi i w której zamocowane są rozdzielacze zasilenia oraz powrotu. Cena takiej instalacji oraz sprzętu uzależniona jest od wielu czynników i najlepiej skontaktować się z firmą z bezpośrednim zapytaniem o wycenę. Niektórzy zastanawiają się także, czy GWC pod domem to dobry wybór. Tutaj także dużo zależy, dlatego zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań na interesujące Cię tematy. Każdy gruntowy wymiennik ciepła GWC dostosowywany jest do potrzeb użytkowników i jego instalacja uzależniona jest od rodzaju podłoża czy też docelowego budynku. Sprawdź czym jest powietrzny gruntowy wymiennik ciepła oraz pozostałe z gruntowych wymienników. Oceń każdorazowo efektywność pracy GWC.

Gorąco zachęcamy do kontaktu. Dzięki naszemu doświadczeniu, Twój problem z odzyskiem ciepła oraz przepływającym powietrzem w centralnej wentylacyjnej powodującym powstawanie bakterii i grzybów skończy się na stałe! Pomożemy Ci w doborze odpowiedniego gruntowego wymiennika ciepła dobrej jakości do wentylacji mechanicznej, by przepływ powietrza, wymiana cieplna i komfort cieplny w sezonie zimowym w Twoim domu były na najwyższym poziomie. Gruntowymi wymiennikami ciepła wyposażyliśmy już mnóstwo zadowolonych klientów. Nasz dział handlowy czeka na Twój bezpośredni kontakt. Jeśli zasada działania GWC jest dla Ciebie nadal niezrozumiała, odpowiedmy na pytania w bezpośrednim kontakcie. Dzięki GWC nie będzie już potrzeby stosowania klimatyzacji, jednak należy pamiętać o tym, że mogą one działać równolegle w naturalny sposób w okresie letnim. Gwarantujemy wsparcie serwisu oraz szybki kontakt tel. Nasz serwisy są rzetelne i prowadzone u wszystkich klientów, którzy tego potrzebują przez cały rok.