Oferujemy kompleksowe wykonanie pasywnych oraz zwykłych płyt fundamentowych.
Płyty pasywne wykonywanie na izolacji XPS to podstawa do stworzenie pasywnego lub energooszczędnego domu, to pierwszy krok i w zasadzie jedyny którego nie da się odwrócić dlatego warto rozpocząć solidnie swoją budowę domu.
Wyceny wykonujemy na podstawie projektu budynku zapraszamy do współpracy.
Oferujemy szereg innych usług oraz doradztwa związanego z doprowadzeniem budynku do stanu pasywnego oraz zeroenergetycznego czyli takiego, który nie generuje kosztów podczas jego użytkowania.
Pasywne płyty fundamentowe charakteryzują się dużą nośnością – obciążenie rozkłada się na znacznie większą powierzchnię niż w przypadku tradycyjnych stóp fundamentowych. Zabezpiecza to dom przed osiadaniem, ogranicza deformacje fundamentu, eliminuje spękania ścian i uszkodzenia konstrukcji. Płytę można więc budować niemal w każdych warunkach, zarówno na gruntach o dobrej, jak i słabej nośności, niejednorodnych, o wysokim wskaźniku wód gruntowych.
Płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym
Ogrzewana podłoga to obecnie standard w nowo budowanych domach. Jednak na rynku budowlanym – także w Polsce – wyraźnie widać, że inwestorzy coraz częściej decydują się na ogrzewanie podłogowe umieszczone w warstwie płyty fundamentowej. Współczesna sztuka budowlana obejmuje wykonanie fundamentów w postaci ciepłej płyty fundamentowej, której wykonanie trwa od 4 do 6 dni. Doskonale wiemy, jak ważny jest ten etap realizacji budowy, bo to od niego zależy pomyślność całej operacji.
Płyta fundamentowa pod domek 35m2
Fundament stanowi istotną część każdego budynku i izolację termiczną. Dlatego, decydując się na budowę domku letniskowego, należy zadbać o to, aby ten element konstrukcji został prawidłowo wykonany. Płyta fundamentowa odpowiada za osadzenie całej konstrukcji budynku w gruncie, a także przenosi na grunt ciężar budynku i działające na niego obciążenia. Musi również wytrzymać uderzenia gruntu. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby była prawidłowo wykonana. To także doskonała alternatywa dla tradycyjnych fundamentów. Umożliwia szybsze rozmieszczenie zbrojenia i jest idealnym rozwiązaniem na polskim rynku. Nie przeszkadza tu działanie wody na grunt, akceptuje zarówno grunty niewysadzinowe, jak i wysadzinowe i może być otoczona ziemią roślinną. Rodzaj gruntu jest niemalże obojętny i pasuje do niewielkiego projektu budowlanego otoczonego ścianami nośnymi. Może być wsparta systemem ogrzewania, a budowanie płyt fundamentowych odbywa się sprawnie w kilka dni.
Płyta fundamentowa pod domek 35m2 cena
Cena takiej płyty uzależniona jest oczywiście od całego szeregu czynników, w tym także lokalizacji oraz gruntu, na jakim ma ona zostać osadzona. Firmy specjalizujące się w produkcji płyt fundamentowych najczęściej nie podają cen poszczególnych faz, ale koszt całkowity, obejmujący materiały, projekt zamienny, podejścia i przepusty instalacyjne.
Płyta fundamentowa grubość
Konstrukcję płyty fundamentowej wybiera się na przykład dla domów o mniejszej powierzchni, na dobrym podłożu – tam, gdzie sprawdziłyby się tradycyjne fundamenty, ale przede wszystkim dla budynków o skomplikowanych rzutach oraz przy budowie obiektu na słabych gruntach. Polskie normy wymagają, aby fundamenty były wykonane co najmniej 50 cm poniżej poziomu gruntu. Dlatego jeśli interesuje Cię płyta fundamentowa, wykonanie powinno być podyktowane polskimi normami.
Pasywny dom
W Polsce pasywne budownictwo energooszczędne dopiero zyskuje na popularności, podczas gdy na Zachodzie pasywne domy oraz pasywne budynki budowane są już od ponad 20 lat. W czasach zapotrzebowania na troskę o środowisko naturalne koszt ich budowy znacznie się obniżył, a osoby chcące wybudować dom pasywny mogą liczyć na dotacje państwowe. Dom pozyskuje, a w rzeczywistości przetwarza i zatrzymuje ciepło ze źródeł odnawialnych, a jednym z jego miejsc kulminacyjnych jest pasywna płyta fundamentowa. Źródłem ciepła może być naturalne ciepło ziemi, światło słoneczne lub ciepło wytwarzane przez domowników i urządzenia gospodarstwa domowego. W podobny sposób ogrzewana jest również woda używana w gospodarstwie domowym.
Płyty fundamentowe cena
Cena płyt fundamentowych różni się w zależności od ich rodzaju oraz grubości. Kierownik budowy sprawdza, czy nie ma przeszkód spowodowanych szkodami górniczymi – co na terenie Śląska jest powszechnym zjawiskiem – a następnie pomaga wybrać płytę. Możesz wybrać pomiędzy płytą fundamentową z ogrzewaniem podłogowym lub bez. Nasza firma specjalizuje się w konsultacji oraz montażu tego typu rozwiązań, dlatego gorąco zapraszamy do kontaktu.
Jeśli interesują Cię takie zagadnienia jak: płyta fundamentowa izolacja, płyta fundamentowa bez ocieplenia, płyta fundamentowa z ostrogami, płyta fundamentowa bez styroduru czy płyty betonowe fundamentowe, to jesteś we właściwym miejscu.
Nasza oferta skierowana jest do poniższych lokalizacji:
- Płyty fundamentowe Bielsko-Biała
- Płyty fundamentowe Bieruń
- Płyty fundamentowe Dąbrowa Górnicza
- Płyty fundamentowe Gliwice
- Płyty fundamentowe Katowice
- Płyty fundamentowe Mikołów
- Płyty fundamentowe Mysłowice
- Płyty fundamentowe Orzesze
- Płyty fundamentowe Pszczyna
- Płyty fundamentowe Rybnik
- Płyty fundamentowe Śląsk
- Płyty fundamentowe Tarnowskie Góry
- Płyty fundamentowe Tychy
- Płyty fundamentowe Żory