Oczyszczanie Biologiczne 002

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonały sposób na proste i ekologiczne odprowadzanie ścieków z gospodarstwa domowego. Jest to niezbity dowód na to, że można jednocześnie żyć spokojnie, oszczędzać pieniądze i troszczyć się o ekosystem, który wymaga od nas coraz większej uwagi. Naszym zdaniem to zdecydowanie rozwiązanie na miarę XXI wieku. Niewymowną zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt eksploatacji, ale także zupełnie bezobsługowa praca, która pozwala na dużą oszczędność czasu i energii oraz nerwów w porównaniu z tradycyjnym szambem, które wymaga większych nakładów.

 

Oczyszczalnia biologiczna Rybnik

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to zdecydowanie jedno z lepszych proekologicznych rozwiązań ostatnich lat, jakie wprowadzono na rynek gospodarstwa domowego. Proces oczyszczania ścieków jest prosty, bezpieczny i bezawaryjny. Oczyszczalnie biologiczne stanowią nieznacznie droższą alternatywę dla systemów drenażowych. W tym przypadku nie trzeba się jednak martwić o przepuszczalność grunt. Biologiczne oczyszczalnie ścieków występują w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to technologia osadu czynnego. Oczyszczanie odbywa się w komorze wstępnej. W drugiej materiał jest napowietrzany, a trzecia pełni funkcję osadnika wtórnego. Osad czynny to mikroorganizmy, które rozkładają ścieki na osad i ciecz nadosadową. Po rozkładzie osad jest pompowany do trzeciej komory, a następnie wraca do osadnika wstępnego. W tym czasie ciecz jest odprowadzana do studni chłonnej. Drugi typ biologicznej oczyszczalni ścieków jest wyposażony w złoże biologiczne, w którym rozwijają się bakterie. Żywią się one związkami zawartymi w ściekach. Oczyszczona ciecz może być odprowadzana do wód powierzchniowych bez ryzyka skażenia.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków Rybnik

Funkcjonowanie przydomowych oczyszczalni ścieków zawdzięczamy Chińczykom, którzy w ten sposób odprowadzali przez lata ścieki na pola ryżowe. W ten sposób odkryto, że flora potrafi sama oczyścić niechciane odpady i zamienić je w coś pożytecznego dla siebie. Jeśli zatem mówimy o roślinnych oczyszczalniach, to warto dowiedzieć się gdzie znajdują się potrzebne bakterie. Mieszczą się one w korzeniach roślin. Koszt przydomowej oczyszczalni ścieków jest uzależniony od szeregu czynników. Chodzi tu przede wszystkim o technologię oczyszczania. Należy wziąć pod uwagę, że na cenę oczyszczalni przydomowej ma również wpływ konieczność przygotowania odpowiedniej infrastruktury. Dzięki biologicznej oczyszczalni ścieków wśród mieszkańców Rybnika i okolic zapanował szał instalacji ekologicznych rozwiązań. Jeśli więc jesteś zaciekawiony naszą ofertą i chciałbyś dowiedzieć się więcej, a mieszkasz w mieście Rybnik, zadzwoń i umów się na konsultacje. Nasi konsultanci zbadają rodzaj gruntu, jaki odpowiada Twojej nawierzchni i sprawdzi, która przydomowa oczyszczalnia sprawdzi się najlepiej.