Ogrzewanie podczerwienią

Z pasji do szeroko pojętego nowoczesnego budownictwa proponujemy Państwu sprzedaż i montaż ogrzewania na podczerwień, które całkowicie odmieni wasze domy. Jako firma zajmująca się wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań oferujemy również inne usługi, które znacznie poprawią funkcjonowanie budowanego obiektu.

Ogrzewanie na podczerwień to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań często stosowanych w domach pasywnych i niskoenergetycznych. Emisja ciepła podczerwonego pozwala zaoszczędzić środki w domowym budżecie, dzięki czemu zyskuje coraz większą popularność. Tego typu ogrzewanie wykorzystuje energię promieniowania przemieszczającą się w przestrzeni w formie fal elektromagnetycznych. Energia ta zamienia się w ciepło w chwili jej wchłonięcia przez przedmioty lub organizmy żywe znajdujące się w pobliżu. Przy ogrzewaniu podczerwienią nośnikiem ciepła są wszystkie ciała stałe znajdujące się w pomieszczeniach.

Do zalet ogrzewania na podczerwień należą:

• Korzystny rozkład temperatur w pomieszczeniu
• Wyższa temperatura odczuwalna
• Oszczędność energii
• Ujemna jonizacja powietrza
• Redukcja cyrkulacji powietrza
• Zapobieganie rozwojowi grzybów i pleśni

Ogrzewanie na podczerwień docenią osoby zmagające się z alergiami i chorobami płuc. Dzięki temu, że nie podgrzewa ono powietrza, a jedynie je jonizuje, przebywanie w takich pomieszczeniach jest o wiele przyjemniejsze. Zmniejszony ruch powietrza w miejscach ogrzewanych za pomocą podczerwieni wpływa na samopoczucie alergików ze względu na znaczne ograniczenie ilości kurzu krążącego we wnętrzu.

Ciepło podczerwone, które ociepla dom za pomocą fal podczerwieni zapewniającym równomierny rozkład temperatury we wnętrzu, sprawia, że we wnętrzach panuje optymalny klimat. Ogrzewanie na podczerwień ociepla również ściany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, a co za tym idzie, zabezpiecza je przed pleśnią, czy wilgocią. W przypadku zastosowania tego typu rozwiązań ciepło jest odczuwalne natychmiast – lokal nie musi się nagrzewać.