Rekuperacja foto 001

W trosce o rozwój i promowanie innowacyjnych rozwiązań w budownictwie proponujemy Państwu sprzedaż systemów rekuperacji. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ma wiele zalet, dlatego polecana jest wszystkim, którym zależy na ociepleniu domu i uwolnieniu go od wilgoci. Rekuperacja działa dzięki rekuperatorowi, który wytwarza kontrolowany ruch powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń, jednocześnie pozwalając na odzyskanie ciepła z zanieczyszczonego wilgocią i dwutlenkiem węgla powietrza. W takim razie rekuperacja to nic innego jak system, za pomocą którego można wymienić brudne powietrze na czyste i rześkie, a dodatkowo zyskać ciepło pochodzące z ogrzanego pomieszczenia.

Rekuperator z wymiennikiem jest centralą systemu rekuperacyjnego. Jego działanie polega na wyciąganiu powietrza w dwóch kierunkach. Pierwszy strumień to powietrze zimne i czyste pobierane z zewnątrz budynku, natomiast drugi to powietrze ciepłe, ale brudne. Jest ono pobierane z wewnątrz pomieszczeń przez specjalne okrągłe kratki znajdujące się w ścianach i na suficie zwane anemostatami.

Wymiennik ciepła zainstalowany w rekuperatorze pochłania dwa strumienie powietrza, nie mieszając ich ze sobą. Ciepłe i brudne powietrze przechodzi przez osobny kanał, zostawiając w nim swoje ciepło, natomiast zimne i czyste powietrze pochodzące z zewnątrz, płynące drugim kanalikiem przejmuje je z powrotem. Z rekuperatora poprowadzone są kanały wentylacyjne, dzięki którym brudne powietrze wydostaje się na zewnątrz, a świeże swobodnie rozchodzi się po całym domu.
Systemy rekuperacyjne są szczególnie polecane dla alergików, gdyż umożliwiają oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń i alergenów – nie zagwarantują tego standardowe systemy wentylacji.

Jako przedsiębiorstwo zajmujące się wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań w domach i firmach oferujemy również inne usługi, które odmienią Państwa dom jeszcze w trakcie budowy.